Zaregistrujte sa ešte dnes a využívajte výhody registrovaného užívateľa. Niečo o výhodách tu...

Kluby na stránke dávajú možnosť zdieľať informácie s rôznymi skupinami užívateľov. Do klubov sa presuniete kliknutím tu...

Príprava na pôrodAko na prípravu

Žena sa na úlohu pri pôrode pripravuje celý svoj život. Už pri prvej menštruácii zažíva kontrakcie podobné kontrakciám pri pôrode. Neskôr v tehotenstve každý mesiac zažíva malý kúsok toho, čo ju čaká pri pôrode. Tu vidíme, že žena je istým spôsobom neustále pripravovaná na túto úlohu v živote.
V poslednej dobe sa ale tejto prirodzenej príprave dáva stále menšia pozornosť. Už pred stovkami rokov sa pomaly z rôznych príčin začalo vytrácať odovzdávanie intímnych skúseností z matky na dcéru alebo z otca na dcéru, ktoré neodmysliteľne patrili a mali by patriť k výchove a príprave budúcej matky na materstvo.
Ako tím predpôrodnej prípravy dúfame, že na stránke nájdete aspoň čriepok informácií a skúseností, ktoré pomôžu k lepšiemu a šťastnejšiemu napredovaniu rodiny a rodu ako celku.

Pre koho je príprava na pôrod určená

Podstatná časť stránky patrí rodičke-matke, ktorá chce počať alebo počala dieťa a bude ho v budúcnosti vychovávať a pripravovať na život a rodičovstvo.
Na stránke môžu nájsť podstatné informácie tiež muži-otcovia alebo ostatní členovia rodiny a rodu. Ďalej všetci tí, ktorí vplývajú na chod rodiny a potrebujú byť informovaní o interakciách medzi ich členmi.

Čo môžete nájsť v tejto časti stránky

Tehotenstvo a pôrod

Pripraviť sa na materstvo a pôrod a pochopiť mnohé stránky týchto období, môžete nájsť v častiach začínajúcich Pred počatím a končiacich Po pôrode.

Novorodenec

Ešte veľa toho o začiatku života po pôrode nevieme. Je toľko možností ako nazerať na ranné detstvo človeka. Napriek tomu sa budeme snažiť priniesť čím viac takých informácií, ktoré vám pomôžu sa v problematike zorientovať a cítiť doma.

Výchova dieťaťa

Od psychologického minima, ktoré by mohlo byť základom na pochopenie vzťahu rodič-dieťa. Po cítenie a potreby dieťaťa, ktorých naplnenie je očakávané od rodičov. Cez prístupy k dieťaťu vo výchove s pocitom dobre vykonanej rodičovskej práce. Aj takéto témy hľadajte v tejto sekcii.

Vaše príbehy

Ak si problémy, pocity a prežitky nechávame pre seba, sme na ne sami. Ak sa s nimi podelíme, môže sa niekto poučiť, môžeme niekoho podporiť a často ak je treba, začína pomáhať celý vesmír. V tejto sekcii sa môžete podeliť o vaše príbehy na témy materstva a rodičovstva.

Diskusia Príprava na pôrod

Tu môžete diskutovať o všetkom čo súvisí s Prípravou na pôrod a následným životom rodiny - Pred počatím, Keď sa nedarí počať, Tehotenstvo, Pôrod, Po pôrode, Novorodenec, Výchova dieťaťa...

TOPlist

TOPlist