hyperaktivita alebo "živosť"?

Ako máme rozlíšiť či ide o "živosť" alebo hyperaktivitu?... Udržať ju chvíľku v kľude je dosť ťažké... čítaj diskusiu...

druhý pôeod po prvom cisárskom reze

Dobrý deň, 20mesiacov po mojom prvom pôrode cisárskym rezom sa nám narodí druhé mimi. Chcela by som rodiť... čítaj diskusiu...
Novinky
V novinkách nájdete články a diskusie, ktoré pribudli za posledných 7 dní.

Výcvik Predpôrodná príprava
...naučte sa učiť krásnym zážitkom priviesť na svet a vychovať dieťa...

Každý začiatok je dôležitý a nesie v sebe mnoho ukazovateľov na ďalší priebeh.
Obsah výcviku má snahu priniesť informácie o jednom významnom začiatku. Začiatku Života.

Prednášky sú podložené spracovaním prípadov praxe Prenatálnej terapie a praxe Prípravy na pôrod. Tento súbor informácií je spracovaný do systému pohľadu na matku a dieťa, ktorý umožňuje lepšie pochopiť ich jednanie, nielen v tomto období, ale aj neskôr v živote. Výskum a spracovanie všetkých týchto informácií, ktorý svojou koncepciou prirodzene poskytuje systém prípravy matky, dieťaťa a otca na pôrod, bude prezentovaný na kurzoch ročného výcviku (6x predĺžený víkend).

Výcvik je určený pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o túto oblasť, prípadne sa zaoberajú prácou s budúcimi mamičkami, prípadne si chcú rozšíriť svoje poznanie alebo prax o prípravu na pôrod. - Pôrodné asistentky, pôrodníci, študenti medicíny a psychológie, ďalšia odborná aj laická verejnosť. Koncepcia kurzov nie je určená pre tehotné mamičky.

Výcvik je ukončený certifikátom. Podmienkou je absolvovanie všetkých kurzov výcviku a napísanie práce v rozsahu 15 strán na nejakú tému teórie alebo praxe prípravy na pôrod, alebo odprednášanie dvoch prednášok pre laickú a odbornú verejnosť na tému teória alebo prax prípravy na pôrod.
Absolvent výcviku ma možnosť požiadať o vytvorenie mailovej schránky v tvare meno(zav)predporodnapriprava.sk. V časti Odborníci zverejnenie osobných informácií a prípadnej ponuky konzultácií. Po polročnej praxi bude mať absolvent vytvorený web priestor v tvare http://meno.predporodnapriprava.sk.

Lektor : Patrik Balint

Miesto : Blatnica pri Martine Slovensko, Čeladná na Morave, Praha

Termíny nájdete tu...

Kurz I
Zoznámenie
Počatie, Prenatálny vývoj a Pôrodné obdobie, Život
Podáva obsiahle množstvo informácií o prenatálnom období, pôrode a popôrodnom období, hlavne z pohľadu psychiky a pocitov matky a dieťaťa. Súvislosti so životom. Koncepcia prípravy na pôrod.

Kurz II
Psychologické minimum, Vývinová psychológia, Prístup v poradenstve
Psychologická príprava poslucháčov kurzu s dôrazom na prenatálne obdobie, ranné detstvo a detstvo.

Kurz III
Prezentácia pocitov a prežívania matky, otca, dieťaťa počas tehotenstva a pôrodu.
Dáva pohľad na emotivitu, prežívanie a jednanie matky, otca a dieťaťa počas tehotenstva a pôrodu. Ďalej preberieme techniky práce s prežívaním v tehotenstve a pri pôrode.

Kurz IV
Problémy a riešenia, Prirodzený pôrod, Pôrodné plánovanie
Možné problémy z hľadiska psychiky pri bezrizikovom priebehu pôrodu. Možné problémy hľadiska psychiky pri rizikovom priebehu pôrodu. Pôrodný plán. Prezentácia prirodzeného a prirodzene bezbolestného pôrodu.

Kurz V
Koncepcia a systém prípravy na pôrod
Overovanie a prezentácia koncepcie a systému prípravy na pôrod v praxi.

Kurz VI
Prax prípravy na pôrod
Opakovanie a prax prípravy na pôrod. Ukončenie výcviku.

Kurz VII
Smrt a jej pôsobenie na život

Cena za jednotlivé kurzy 2600czk/100 eur, cena pri platbe celého výcviku 13900czk/540 eur bez ubytovania a stravy.

Podporte výcvik zverejnením ikonky na Vašom webe. Ďakujeme.

Vycvik


Vycvik


TOPlist

TOPlist