hyperaktivita alebo "živosť"?

Ako máme rozlíšiť či ide o "živosť" alebo hyperaktivitu?... Udržať ju chvíľku v kľude je dosť ťažké... čítaj diskusiu...

druhý pôeod po prvom cisárskom reze

Dobrý deň, 20mesiacov po mojom prvom pôrode cisárskym rezom sa nám narodí druhé mimi. Chcela by som rodiť... čítaj diskusiu...
...naučte sa učiť krásnym zážitkom priviesť na svet a vychovať dieťa... čítajte viac v článku a pozvánke tu...

Výcvik v A Centre Praha...naučte sa učiť krásnym zážitkom priviesť na svet a vychovať dieťa...

Každý začiatok je dôležitý a nesie v sebe mnoho ukazovateľov na ďalší priebeh.
Obsah výcviku má snahu priniesť informácie o jednom významnom začiatku. Začiatku Života.

Prednášky sú podložené spracovaním prípadov praxe Prenatálnej terapie a praxe Prípravy na pôrod. Tento súbor informácií je spracovaný do systému pohľadu na matku a dieťa, ktorý umožňuje lepšie pochopiť ich jednanie, nielen v tomto období, ale aj neskôr v živote. Výskum a spracovanie všetkých týchto informácií, ktorý svojou koncepciou prirodzene poskytuje systém prípravy matky, dieťaťa a otca na pôrod, bude prezentovaný na kurzoch ročného výcviku (7x predĺžený víkend).

Výcvik je určený pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o túto oblasť, prípadne sa zaoberajú prácou s budúcimi mamičkami, prípadne si chcú rozšíriť svoje poznanie alebo prax o prípravu na pôrod. - Pôrodné asistentky, pôrodníci, študenti medicíny a psychológie, ďalšia odborná aj laická verejnosť. Koncepcia kurzov nie je určená pre tehotné mamičky.

Výcvik je ukončený certifikátom. Podmienkou je absolvovanie všetkých kurzov výcviku a napísanie práce v rozsahu 15 strán na nejakú tému teórie alebo praxe prípravy na pôrod, alebo odprednášanie dvoch prednášok pre laickú a odbornú verejnosť na tému teória alebo prax prípravy na pôrod.
Absolvent výcviku ma možnosť požiadať o vytvorenie mailovej schránky v tvare meno(zav)predporodnapriprava.sk. V časti Odborníci zverejnenie osobných informácií a prípadnej ponuky konzultácií. Po polročnej praxi bude mať absolvent vytvorený web priestor v tvare http://meno.predporodnapriprava.sk.

Lektor : Patrik Balint

Miesto : A Centrum Praha, Kontakt tu...

Termíny:

Prvý kurz výcviku 17.- 19.10 2014 / v piatok od 18.00 do neděle 15.00 /


Ďalšie termíny

21.- 23.11.2014

16.- 18.1.2015

20.- 22.2.2015

20.- 22.3. 2015

24.- 26.4.2015

29.- 31.5.2015


Kurz I
Zoznámenie
Počatie, Prenatálny vývoj a Pôrodné obdobie, Život
Podáva obsiahle množstvo informácií o prenatálnom období, pôrode a popôrodnom období, hlavne z pohľadu psychiky a pocitov matky a dieťaťa. Súvislosti so životom. Koncepcia prípravy na pôrod.

Kurz II
Psychologické minimum, Vývinová psychológia, Prístup v poradenstve
Psychologická príprava poslucháčov kurzu s dôrazom na prenatálne obdobie, ranné detstvo a detstvo.

Kurz III
Prezentácia pocitov a prežívania matky, otca, dieťaťa počas tehotenstva a pôrodu.
Dáva pohľad na emotivitu, prežívanie a jednanie matky, otca a dieťaťa počas tehotenstva a pôrodu. Ďalej preberieme techniky práce s prežívaním v tehotenstve a pri pôrode.

Kurz IV
Problémy a riešenia, Prirodzený pôrod, Pôrodné plánovanie
Možné problémy z hľadiska psychiky pri bezrizikovom priebehu pôrodu. Možné problémy hľadiska psychiky pri rizikovom priebehu pôrodu. Pôrodný plán. Prezentácia prirodzeného a prirodzene bezbolestného pôrodu.

Kurz V
Koncepcia a systém prípravy na pôrod
Overovanie a prezentácia koncepcie a systému prípravy na pôrod v praxi.

Kurz VI
Prax prípravy na pôrod
Opakovanie a prax prípravy na pôrod. Ukončenie výcviku.

Kurz VII
Smrt a jej pôsobenie na život

Cena celého kurzu 20 300 Kč/ pre partnerov 27 650kč. Kurz sa dá tiež platiť postupne, cena jedného víkendu 2900Kč/pre partnerov 3950Kč. Cena zahrnuje lektorné + organizacia + priestor.
Rezervace kurzu bude platná po zaplacení nevratné zálohy 5000Kč do 20.8. Pokud zaplatíte celý kurz do 20.8., máte slevu z ceny 2100kč/pár 3150kč!!! Nocleh v A centru je 200Kč/noc. Můžete si objednat 2x snídaně + nedělní oběd za 150Kč.
Přihlášky a informace: Katarína Zatovičová, Praha, +420602378429, prozivot@atlas.cz, www.acentrum.eu

Těšíme se na Vás Patrik a Katarína

TOPlist

TOPlist