...naučte sa učiť krásnym zážitkom priviesť na svet a vychovať dieťa... čítajte viac v článku a pozvánke tu...

Príprava na pôrodAko na prípravu

Žena sa na úlohu pri pôrode pripravuje celý svoj život. Už pri prvej menštruácii zažíva kontrakcie podobné kontrakciám pri pôrode. Neskôr v tehotenstve každý mesiac zažíva malý kúsok toho, čo ju čaká pri pôrode. Tu vidíme, že žena je istým spôsobom neustále pripravovaná na túto úlohu v živote.
V poslednej dobe sa ale tejto prirodzenej príprave dáva stále menšia pozornosť. Už pred stovkami rokov sa pomaly z rôznych príčin začalo vytrácať odovzdávanie intímnych skúseností z matky na dcéru alebo z otca na dcéru, ktoré neodmysliteľne patrili a mali by patriť k výchove a príprave budúcej matky na materstvo.
Ako tím predpôrodnej prípravy dúfame, že na stránke nájdete aspoň čriepok informácií a skúseností, ktoré pomôžu k lepšiemu a šťastnejšiemu napredovaniu rodiny a rodu ako celku.

Pre koho je príprava na pôrod určená

Podstatná časť stránky patrí rodičke-matke, ktorá chce počať alebo počala dieťa a bude ho v budúcnosti vychovávať a pripravovať na život a rodičovstvo.
Na stránke môžu nájsť podstatné informácie tiež muži-otcovia alebo ostatní členovia rodiny a rodu. Ďalej všetci tí, ktorí vplývajú na chod rodiny a potrebujú byť informovaní o interakciách medzi ich členmi.

Čo môžete nájsť v tejto časti stránky

Tehotenstvo a pôrod

Pripraviť sa na materstvo a pôrod a pochopiť mnohé stránky týchto období, môžete nájsť v častiach začínajúcich Pred počatím a končiacich Po pôrode.

Novorodenec

Ešte veľa toho o začiatku života po pôrode nevieme. Je toľko možností ako nazerať na ranné detstvo človeka. Napriek tomu sa budeme snažiť priniesť čím viac takých informácií, ktoré vám pomôžu sa v problematike zorientovať a cítiť doma.

Výchova dieťaťa

Od psychologického minima, ktoré by mohlo byť základom na pochopenie vzťahu rodič-dieťa. Po cítenie a potreby dieťaťa, ktorých naplnenie je očakávané od rodičov. Cez prístupy k dieťaťu vo výchove s pocitom dobre vykonanej rodičovskej práce. Aj takéto témy hľadajte v tejto sekcii.

Vaše príbehy

Ak si problémy, pocity a prežitky nechávame pre seba, sme na ne sami. Ak sa s nimi podelíme, môže sa niekto poučiť, môžeme niekoho podporiť a často ak je treba, začína pomáhať celý vesmír. V tejto sekcii sa môžete podeliť o vaše príbehy na témy materstva a rodičovstva.

Diskusia Príprava na pôrod

Tu môžete diskutovať o všetkom čo súvisí s Prípravou na pôrod a následným životom rodiny - Pred počatím, Keď sa nedarí počať, Tehotenstvo, Pôrod, Po pôrode, Novorodenec, Výchova dieťaťa...

TOPlist

TOPlist