hyperaktivita alebo "živosť"?

Ako máme rozlíšiť či ide o "živosť" alebo hyperaktivitu?... Udržať ju chvíľku v kľude je dosť ťažké... čítaj diskusiu...

druhý pôeod po prvom cisárskom reze

Dobrý deň, 20mesiacov po mojom prvom pôrode cisárskym rezom sa nám narodí druhé mimi. Chcela by som rodiť... čítaj diskusiu...

Miniblog

Pripravili sme pre vás ďalšie nové rozšírenie - miniblogy. Miniblog si môžete písať zo svojho profile -... čítaj diskusiu...

Diskusia "Príprava na pôrod"

 späť do zoznamu tém 

PatrikZašívanie po nástrihu30.July 2008 21:29
 citovať 

Alexandrin článok o pôrode tu: http://www.predporodnapriprava.sk/index.php?location=/Priprava-na-porod/Vase-pribehy/Porodne-pribehy/Uz-nie-som-nervozna&view_article&main_section=2§ion=423&tab_article&subtab_article ma inšpiroval k napísaniu témy "Zašívanie".

Zašívanie nástrihu je vždy bolestivé. Ide o to, že nie je možné napichať všetky štruktúry tkaniva, ktoré bolo prestrihnuté.
Ako už písala Alaxandra - pomáha ak pôrodník rodičku pripraví, že ju to bude bolieť. Inak znášame bolesť, o ktorej vieme, že príde a inak bolesť, ktorá prichádza (ešte od lekára-pomáhača) nečakane.

Ďalšie riešenie je nerobiť nástrih hrádze rutinne.
 
  

juckaZasivanie30.07.2008 23:09
 citovať 

Ja som doslova poziadala pani doktorku, nech "ma to neboli", ona mi cosi tam pichla a po cely cas pocas zasivania sme sa normalne rozpravali o porode, pocitoch. Necitila som absolutne ziadnu bolest a uz v den porodu - po par hodinach od neho som normalne fungovala, chodila - sice ziadna rychla chodza pochopitelne, ale normalny pomalsi krok. Sedela som za pomoci plavacieho kolesa od prvej chvile a bolo to uplne v poriadku. Tak neviem - asi zrovna mam to stastie, ze mi napichla presne to, co potrebovala.

AlexandraNo hej...31.07.2008 16:08
 citovať 

To ma teší, že vás tak inšpirujem, zase nemám s kým rozprávať, tak sa vypisujem na internete :-)
Ale k veci ešte dodám, že - po každom pôrode som tam mala dva stehy, prvý raz vľavo a teraz vpravo, ale okrem toho, že som tú bolesť pri zašívaní pociťovala inak zakždým, tak po prvom som si nemohla riadne sadnúť dlho - dlho, a teraz som normálne po sediačky kojila už v deň pôrodu, aj som chodila normálne a doteraz som v pohode. Je to zvláštne, čo všetko závisí od prístupu k veci :-)

Patrikešte pomoc31.07.2008 22:36
 citovať 

Na hojenie popôrodných rán vrátane zašívania je veľmi dobrá Arnica montana 5CH alebo 9CH - homeopatický liek. Má v sebe obraz "keď mi niekto vstupuje do môjho súkromia", "akútna rana" - obidva sú prítomné pri pôrode...

AlexandraArnica08.10.2008 17:57
 citovať 

Teda mohlo to byť aj tým, ja som si po dlhých úvahách o homeopatikách na pôrod dala nakoniec len Arnicu, aj predtým ako som šla do porodnice, aj po porode, presne to som čitala o tom vstupovaní do súkromia, môžno mi aj toto pomohlo byť medzi tými "zdravotníkmi" nad vecou a smiať sa na nich.
Patrik, ty si aj homeopat profesionál, alebo len amatér?


Patrikhomeo08.10.2008 21:39
 citovať 

Alexandra píše:
Patrik, ty si aj homeopat profesionál, alebo len amatér?


amatér

mimaArrnica09.10.2008 19:20
 citovať 

Chcem s spýtať, kedy je vhodné, teda ako zavčasu pred pôrod užívať ten liek? Nemôže niečo ovplyvniť. Ja neviem napríklad keby sa niečo stalo trebars cisársky rez. Viem je to prírodné ale predsa.

Patrikvhodnosť09.10.2008 20:54
 citovať 

Najlepšie je sa neviazať na to kedy arniku zobrať. To platí aj pre ostatné veci okolo pôrodu. Je dobré dostať do seba niekoľko bobuliek pred pôrodom (asi tri) - takže keď sa ide do nemocnice napríklad jednu a potom v nemocnici jednu a potom kedykoľvek pred druhou pôrodnou dobou. Potom po pôrode tiež tri - zase kedykoľvek - napríklad každých 3-5 hodín po pôrode.

Pre cisársky rez je arnika ako stvorená - hojí sa lepšie rana, sú menšie popôrodné bolesti a rodička je pokojnejšia. Len pripomeniem - Arnika - akútna rana a keď mi niekto vstupuje do súkromia. Predsa pri normálnom pôrode vidí lekár rodičku len zvonku. Pri cisárskom zvonku aj zvnútra.

motuzikarnica13.10.2008 21:09
 citovať 

Tak ja som si pri mojom druhom pôrode teraz v auguste dávala arnicu aj pred aj po pôrode a mám s ňou teda perfektné skúsenosti. Tých pár trhliniek, ktoré mi museli zašiť sa veľmi dobre a rýchlo zahojili a vôbec neboleli.

Mima, kedy máš termín? Som posledné dni na Teba myslela, že či už si stískaš svoje bábo .

mimaarnica a bacil15.10.2008 09:53
 citovať 

Motuzik, babo este nestiskam, ale uz sa to blíži. Dnes doktorka okrem iného povedala, že ešte tak asi týždeň. Určite napíšem a dám vedieť čo a ako. Veď mi všetci veľmi pomáhate.
Este som s chcela poradiť, oznámila mi že kultivácia dopadla pozitívne a že mám bacila (myslím že strptokok ). Priamo pri pôrode mi dajú antibiotika, že aby sa to dole všetko nepotrhalo. Jediné čo ma napadlo v tom momente sa spýtať, či to neohrozí mimino. no a až teraz ma napadá kopec ďaľších otázok. Čo to znamená a prečo sa to stalo, veď si dávam pozor? A čo myslela tým, že celá sa tam dole nepotrhala? Aj to sa môže stať? Nemám si poistotu už teraz dávať Arnicu po tabletke?

LENAPATRIK08.10.2012 21:08
 citovať 

zašivanie po porode je mučenie žien,mali bxy vas preto zavrieť ,mam s toho traumu 20r

JANKAPATRIKOVI02.11.2012 17:17
 citovať 

Prečo niektorim ženam to umrtvia a nebolí a ine maju z toho nočnu moru,ja kôli tomu už deti viac nechcem bojím sa len šitia,ničoho viac

valikaprečo15.11.2012 23:17
 citovať 

prečo nedavaju narkozu ked to bolí pri šití tak,mam jedno dieťa a strašne tužim po druhom ale koli šitiu sa mooc bojim ostať tehotna,pri serklaži davaju narkozu a tiež je to kratky vykon aj pri inych ako čistenie maternice tak prečo pri šití tak trpíme ?čo sme vam ženy take urobili že toto musime trpieť plakala som ako mala ked ma šil už si to nikdy nedam robiť nič bolestivejšie nie je

ZZZZZZZ15.11.2012 23:20
 citovať 

mna to nebolelo len ťahalo kus každa by to mala mať riadne umrtvene ,je mi to ľuto že tak ženy hovoria

lilkapre patrika22.11.2012 17:40
 citovať 

zašianie nie je vždy bolestive nemaš pravdu bolí to vtedy ked lekar si neda namahu to riadne umrtviť prve velky nastrih šitie nebolelo,,druhy menši nastrih a šitie bolo oveľa horšie ako oba porody nikdy viac už,,,ani keby som diťa chcela aj tak radšej dieťa nechcem ako si to zas prežiť masaker to je na ženach pachany

 
  

Moja odpoveď v diskusnej téme "Zašívanie po nástrihu"


 pridať odpoveď