Chcem dieta....

Chceli by sme dieta, pokušame sa už druhý mesiac, zatiaľ ...?... Čo by ste radili? čítaj diskusiu...

Stránka prináša najkrajší zážitok v prehliadači Mozilla Firefox pri minimálnom rozlíšení 1024x780.

Stlačte F11 pre zobrazenie na celú obrazovku.
...naučte sa učiť krásnym zážitkom priviesť na svet a vychovať dieťa... čítajte viac v článku a pozvánke tu...

Diskusia "Príprava na pôrod"

 späť do zoznamu tém 

juckaStrata pamäti v tehotenstve21.September 2009 22:09
 citovať 

Práve vysvetľujem mojmu partnerovi, že strácanie pamäti v tehotenstve je normálne. Najskôr neveril, že vraj to je alibizmus (urazila som sa! ) Až nejaké články ho presvedčili, že to je u všetkých žien podobné. Ozaj, prečo v tehotenstve zabúdame? Predpokladám, že je to vec hormónov. Diky za vysvetlenie.
 
  

Patrikvysvetlenie23.09.2009 17:01
 citovať 

Pri strate pamäti myslí hormóny priamo nehrajú až takú rolu. :-) Inak by ženy zabúdali v niektorých častiach cyklu tiež.

Ide tu prežívanie bolesti. Bolesť súvisí so zúženým stavom vedomia. Ak máme bolesť, tak jej naša psychika venuje takú pozornosť, že môže nastať až bezvedomie. Čím väčšia bolesť, tým väčšie bezvedomie - strata vedomia.

Hormóny ale môžu pomôcť pri prežívaní bolesti. Hlavne ak sa žena zoznámi s adrenalínom a axytocínom a hlavne ak sa zoznámi s tým, ako ich regulovať počas pôrodných dôb.

brodi26a čo tzv. "materská demencia"?21.11.2009 21:54
 citovať 

súvisí to, že si neviem spomenúť po roku na meno býv. kolegyne s tým, že už takmer rok mi je spoločníkom na "rozhovory" iba Matúško (najprv v brušku, teraz už na svete)?
Nechcela som tomu veriť, keď mi to vravela raz jedna moja profesorka, že mala veľmi obmedzený slovník a doslova sa nanovo učila normálne rozprávať...
Teraz to chápem.
Ale to zabúdanie a čoraz horšie lovenie v pamäti... čo to presne a odborne je, tá materská demencia? Je na to aj nejaký terminus technikus? Alebo je to iba jednoducho zlenivený mozog?

Patrikje to možné23.11.2009 21:41
 citovať 

Ahoj Brodi, myslím, že to je otázka pozornosti. Kde dávame pozornosť, tam máme aj nastavenú pamäť. Zároveň je mamina spojená s dieťaťom a materstvom, tak jej na ostatné neostáva čas a priestor.

Zopár Sudoku a väčšie množstvo estrogénu po dokončení dojčenia to spraví.

PatrikIQ a pamäť19.01.2010 14:04
 citovať 

Dostávam ďalšie podnety a otázky na IQ a pamäť v tenotenstve, tak dám ešte jeden pohľad.
Mama dáva prirodzený dôraz v tehotenstve na emócie. Je to tak nastavením hormónov a inštinktov budúcej mamičky.
Ak sa na úrovni psychiky dá dôraz na emočný kvocient, tak ten inteligenčný sa môže posúvať. Z istého pohľadu sú to spojité nádoby. Ak dávame pozornosť emóciám, tak tým klesá dôraz na pamäť. Ostáva povedzme len pamäť emočná. Mamička sa pamätá aká emócia ju zasiahla, ale nepamätá si, či dala čaj dole z plynu.

Mamičky, prijímajte svoje emócie počas tehotenstva - je to živná pôda pre psychiku vašich detí. Ak ich ešte nebudete brať osobne, tak to bude prirodzená živná pôda.

Imaaj ja mam vypadky :o)29.01.2010 17:37
 citovať 

Ahojte mamicky, ja tiez mavam vypadky a riadne.... beriem to tak, ze sa nad tym s manzelom zasmejeme. Aspon je viac srandy. Napriklad sa mi minule stalo, ze sme isli autom niekde spolu cela rodinka a ja som sa manzela opytala ci prsi....

a tiez ine veci sa stavaju. No nie je to uzasne tento mily stav?

MartinaPRE PATRIKA19.01.2012 11:52
 citovať 

chcem ti len napísať tolko že ked nevieš o čom je reč tak nepíš koniny prosím. nie je to o žiadnej pozornosti, nedá sa to ovládať proste zabudneš a je to. ja som v 6.mesiaci tak viem o čo ide a ty si predpokladám neni v žiadnom a si chlap tak nepíš bludy. a sudoku si vyplnaj ty.

ZdenkaPre Martinu22.02.2012 07:28
 citovať 

A teba sa to čo tak dotklo? Tu ide o diskusiu, každý píše svoj názor, tak neosočuj, prosím ťa..

 
  

Moja odpoveď v diskusnej téme "Strata pamäti v tehotenstve"


 pridať odpoveď