Zaregistrujte sa ešte dnes a využívajte výhody registrovaného užívateľa. Niečo o výhodách tu...

Kluby na stránke dávajú možnosť zdieľať informácie s rôznymi skupinami užívateľov. Do klubov sa presuniete kliknutím tu...

druhý pôeod po prvom cisárskom reze

Dobrý deň, 20mesiacov po mojom prvom pôrode cisárskym rezom sa nám narodí druhé mimi. Chcela by som rodiť... čítaj diskusiu...
V časti Zaujímavé odkazy nájdete stránky, ktoré sme pre vás našli na internete.

Polohy dojčenia

Poloha mamy pri dojčení

Pred dojčením by si mama mala nájsť polohu, ktorá bude pre ňu pohodlná a ktorá bude znamenať oddych. Mama by nemala byť v polohe, ktorá ju bude vysiľovať alebo by bola nekonfortná.
Mama zaujme polohu v sede, polosede alebo ľahu.
Rozpísanie polôh podrobne pripravujeme.

Polohy dieťaťa pri dojčení

Poloha hlavy a tela by mali byť v jednej línii, čiže uško, ramená a bedrá tvoria priamku. Zároveň sa dieťa opiera o mamu bruškom.
Z ktorej časti prsníka pije dieťatko, je možné zistiť podľa toho, kde má bradu. Práve z toho miesta mu ide mliečko. Ak sa dieťatko snaží natočiť alebo posunúť, aby vypilo aj ďalšie časti prsníka, malo by byť natáčané celým telíčkom alebo sa mu mama prispôsobuje podľa pocitu.
Brada a nos dieťatka by sa mali dotýkať prsníka. Nie je potrebné sa báť, že by dieťatko pri dotykaní nosa na prsník, nemalo ako dýchať. Dýcha dolnou časťou nosných dierok, ktoré nie je z maminho pohľadu vidieť.