Diskusie
Prehľadný zoznam všetkých diskusií a štatistiky k nim nájdete tu...

Výber detského a rodinného lekára

Kedy ísť?

Ak je dieťa narodené v pôrodnici, tak ho prvýkrát vyšetrí tam detský lekár. Po prepustení z pôrodnice by mal otec alebo niekto poverený do 24 hodín odovzdať vybratému detskému lekárovi prepúšťaciu správu z pôrodnice. Následne do 24 hodín príde pozrieť dieťatko v domácom prostredí detská sestra a ak je všetko v poriadku, tak do niekoľkých dní aj lekár.
Prvú kontrolu v poradni lekára dieťa absolvuje 4 týždeň po pôrode.

Ambulancia

K detskému lekárovi budete chodiť minimálne na pravidelné poradne, takže komfort a vybavenie ambulancie a čakárne by mal byť jedným z faktorov, ktorý rozhoduje pri výbere lekára.

Vzhľad

Dieťatko by sa malo od malička učiť, že lekár nie je postrachom ale pomocníkom. Ponuré farby a prostredie môžu fixovať skôr opak. Vyberajte čakárne a ambulancie, ktoré sú svieže a priamo vítajú svojich zákazníkov.

Možnosť prísť so zdravým dieťaťom oddelene od chorých

V riešení ambulancie a čakárne by mala byť možnosť jednoznačne neprísť do styku s chorými deťmi. Ak prichádza zdravé dieťa, ktoré ide do poradne, do kontaktu s chorými deťmi, vystavuje sa možnosti nákazy. Najlepšie riešenie je oddelené čakárne a aj ambulancie.
Vyberajte si lekára, ktorý vám ponúkne možnosť čakať na neho v čakárni, ktorá neprichádza do styku s choroboplodnými zárodkami a prezerať dieťa v oddelenej ambulancii od chorých.

Úložné možnosti - kočík, veci, dieťatko

Ísť niekde s dieťatkom do pol roka po pôrode znamená brať so sebou mnoho vecí. Je príjemné keď si ich v čakárni má mama možnosť uložiť a nemusí sa báť či jej kočiar spred ambulancie niekto nezoberie alebo nepoškodí.

Lekár

24 hodinový prístup - mobil, ordinačné hodiny
Možnosť mať detského lekára dostupného na mobilnom telefóne by už v dnešnej dobe mala byť samozrejmosť aj preto, lebo pri problémoch dieťatka do jedného roka niekedy môžu rozhodovať minúty. Vyberajte si lekára, ktorý vám takúto starostlivosť dokáže zabezpečiť.

Referencie

Nakoniec asi najsilnejším faktorom pre rozhodovanie by mali referencie od známych, ktorí už majp s daným lekárom skúsenosti.