hyperaktivita alebo "živosť"?

Ako máme rozlíšiť či ide o "živosť" alebo hyperaktivitu?... Udržať ju chvíľku v kľude je dosť ťažké... čítaj diskusiu...

druhý pôeod po prvom cisárskom reze

Dobrý deň, 20mesiacov po mojom prvom pôrode cisárskym rezom sa nám narodí druhé mimi. Chcela by som rodiť... čítaj diskusiu...
Novinky
V novinkách nájdete články a diskusie, ktoré pribudli za posledných 7 dní.

Pôrod

Predpoklady

V čase pôrodu začne matka aj dieťa produkovať steroidy a tým sa zabrzdí produkcia progesterónu. Progesterón mal za úlohu celé tehotenstvo držať maternicu v pokoji. Znížená produkcia progesterónu rozbehne produkciu estrogénu a ďalších hormónov hlavne oxytocínu, ktoré zabezpečia sťahovanie maternice. Ďalším dôležitým hormónom je prostaglandín, ktorý aktivuje svalstvo maternice a znižuje krvný tlak.

Čo zažijeme na začiatku ovplyvňuje ďalší priebeh

Každý začiatok je dôležitý a nesie v sebe mnoho ukazovateľov na ďalší priebeh. Pôrod je jedinečný začiatok, ktorý zažije každý z nás. Odzrkadľuje sa v ňom prístup mamy k sebe, k dieťatku, prístup otca k partnerke, dieťatku a rodine.
Otec môže vidieť pri pôrode silu svojej partnerky a dieťatka. Mama môže pocítiť odporu od svojho partnera a krásu svojho bábätka. Rozbehne sa celý materský a rodičovský potenciál obidvoch rodičov.

Príchod z tmy do svetla

Pôrod nesie v sebe niečo mystické. Mnoho kultúr a náboženstiev hlása hľadanie svetla a dobra. Svetlo hľadá aj bábätko keď vychádza pôrodom na svet z 9 mesačnej tmy. Svetlo ho vedie von na svet, v ktorom prežije celý svoj život. Niektorí hľadaniu svetla zasvätia celý svoj život. Iných bude svetlo tešiť a sprevádzať.

Pripravenosť na všetky eventuality

Pôrod zavisí na mnohých faktoroch. Viaceré z nich nie je možné ovplyvniť. Najväčšou brzdou prirodzeného a plynulého pôrodu a strach a prekvapenie z priebehu. Ak je rodička pripravená na všetky eventuality pôrodu, nič ju neprekvapí a nemá strach z toho, čo príde. Dáva voľný priebeh všetkému čo prichádza a svojím aktívnym prístupom ženy, citlivo vedie dieťatko na svet.

Rozdelenie síl na tri pôrodné doby

Začiatok, otváranie sa a príprava na príchod dieťaťa, Vrcholenie a dieťatko vychádza, Pôrod placenty a upokojenie. Na všetky tri doby pôrodu potrebuje mať mama dostatok psychických aj fyzických síl a otec dostatok trpezlivosti, podpory a energie.

TOPlist

TOPlist