Zaregistrujte sa ešte dnes a využívajte výhody registrovaného užívateľa. Niečo o výhodách tu...

Kluby na stránke dávajú možnosť zdieľať informácie s rôznymi skupinami užívateľov. Do klubov sa presuniete kliknutím tu...

druhý pôeod po prvom cisárskom reze

Dobrý deň, 20mesiacov po mojom prvom pôrode cisárskym rezom sa nám narodí druhé mimi. Chcela by som rodiť... čítaj diskusiu...
Diskusie
Prehľadný zoznam všetkých diskusií a štatistiky k nim nájdete tu...

Dieťa

Druhá pôrodná doba končí narodením dieťatka. Celú druhú pôrodnú dobu sa na tlačení a príchode na svet zúčastňuje aj dieťa.
Používa dva reflexy, ktoré budú prítomné ešte niekoľko dní po pôrode. Ak na nožičky dieťatka niečo zatlačí, v brušku je to maternica a jej sťahy, tak začína kopkať a odtláčať sa. Podobne ak na hlavičku dieťatka niečo zatlačí, začína ňou kývať, tak akoby sa dieťatko snažilo vyplávať z maternice ako rybka. Týmito dvomi pohybmi odtláčanie nožičkami a hýbajúcou sa hlavičkou, dieťa aktívne pomáha k svojmu narodeniu.
Rodička môže pomôcť dieťatku hlavne v momente, keď hlavička je už skoro vonku a nožičky sú „vo vzduchu“ pokrčením sa alebo položením ruky na bruško, kedy sa zase má dieťatko od čoho odrážať. Spoločnými silami maminho tlačenia a vyplávania dieťatka dohádza k prvému spojeniu a spolupráci, ktorá by mala pokračovať aj po pôrode.