Chcem dieta....

Chceli by sme dieta, pokušame sa už druhý mesiac, zatiaľ ...?... Čo by ste radili? čítaj diskusiu...

druhý pôeod po prvom cisárskom reze

Dobrý deň, 20mesiacov po mojom prvom pôrode cisárskym rezom sa nám narodí druhé mimi. Chcela by som rodiť... čítaj diskusiu...
...naučte sa učiť krásnym zážitkom priviesť na svet a vychovať dieťa... čítajte viac v článku a pozvánke tu...

Rola a úlohy matky

Spojenie s dieťatkom

Hodina po pôrode sa tiež nazýva „zlatá hodinka“. Zlatá asi preto, lebo je veľmi vzácna a prináša spojenie, z ktorého budú dieťatko a mama čerpať po celý život. Tesne po pôrode je bábätko úplne otvorené podnetom. Toto otvorenie sa bude postupne uzatvárať, preto využiť minúty po pôrode je úlohou mamy.
Mama by mala vytvoriť priestor počas tejto hodinky na precíteniu spojenia s bábätkom. Dať toľko pozornosti koľko je len možné, aby si mohlo dieťatko „oňuchať“ a precítiť svoju mamu – kto to je, ako vonia, ako myslí, ako miluje.

Príprava na ošetrenie

Po nadobudnutí spojenia sa musí mama pripraviť na ošetrenie rán, ak je to potrebné. Šitie, cievkovanie a podobne. Po krásnych až eufórických stavoch prirodzeného pôrodu môže byť toto nepríjemným uzemnením, ktoré mnoho mám považuje za najhoršiu časť pôrodu. Pripravenosť je ale základom prekonania aj takýchto úkonov. Potom sa už mama môže venovať naplno sebe a bábätku.