Zaregistrujte sa ešte dnes a využívajte výhody registrovaného užívateľa. Niečo o výhodách tu...

Kluby na stránke dávajú možnosť zdieľať informácie s rôznymi skupinami užívateľov. Do klubov sa presuniete kliknutím tu...

druhý pôeod po prvom cisárskom reze

Dobrý deň, 20mesiacov po mojom prvom pôrode cisárskym rezom sa nám narodí druhé mimi. Chcela by som rodiť... čítaj diskusiu...
Diskusie
Prehľadný zoznam všetkých diskusií a štatistiky k nim nájdete tu...

Tok pozornosti v rode

Prirodzený tok pozornosti v rode je od rodičov k deťom. Primeraná rodičovská pozornosť dieťaťu v ňom rozbieha a podporuje okrem iného aj jeho rodičovskú energiu, ktorú bude potrebovať pri výbere partnera, počatí dieťaťa a výchove dieťaťa.
Ak deti nedostanú dostatok pozornosti od svojich rodičov, alebo je pozornosť od detí vyžadovaná (braná) napríklad detskou prácou alebo neprimeranými nárokmi, môže toto znamenať nedostatok "energie" v neskoršom veku dieťaťa. Tento nedostatok sa najčastejšie prejavuje nedostatkom "energie" pri výchove a starostlivosti o deti. Častý prejav nedostatku "energie" je rýchla únava rodičov napríklad pri hre s dieťaťom.
Pred počatím dieťaťa sa to môže prejavovať ako nemožnosť nájsť vytúženého partnera alebo nemožnosť počať, na čo je tiež treba vynaložiť primeranú pozornosť.

Pozri tiež Rod