Stránka prináša najkrajší zážitok v prehliadači Mozilla Firefox pri minimálnom rozlíšení 1024x780.

Stlačte F11 pre zobrazenie na celú obrazovku.
...naučte sa učiť krásnym zážitkom priviesť na svet a vychovať dieťa... čítajte viac v článku a pozvánke tu...

Ako sa pripraviť fyzicky

Mesiac pred pôrodom

Mama trénuje dýchanie a pozornosť

Rodička počas pôrodu prežíva niekoľko druhov bolesti. Ak prežívame bolesť, sme nútení jej dávať pozornosť a venovať sa jej, preto je dobré, aby rodička už pred pôrodom „učila“ svoje telo a psychiku procesom, ktoré bude opakovať počas celého pôrodu. Pravidelné dýchanie a pozornosť pôrodu.
Mama sa môže pred pôrodom pripravovať fyzicky upriamovaním pozornosti na bruško a dieťa tak, že vníma všetky záhyby bruška, všetky nerovnosti, prechádza mysľou po brušku aj do vnútra. Zároveň hlbokým dýchaním čím nižšie k brušku toto dostáva ďalšiu pozornosť a energiu. Ak mama opakuje takéto upriamovanie pozornosti pravidelne pred pôrodom, tak pri pôrode to akoby prirodzene nájde aj napriek bolestiam a sťahom.

Svojimi pohybmi sa dieťa pripravuje

Aj dieťa sa pre pôrodom pripravuje fyzicky na pôrod svojimi pohybmi. Trénuje svaly a pohybový aparát niekedy až tak, že sa mame hýbe celé bruško a musí si na chvíľu sadnúť alebo odpočinúť. Mama môže v týchto chvíľach podporiť svojho športovca mentálne a dávať najavo dieťatku, že takýto výkon môže podať aj pri pôrode, aby sa obom podarilo nájsť súlad a mohli si pomôcť navzájom. Jednoducho vzájomne prežiť krásny zážitok zo začiatku nového života.