Plačem nad stavom detského ihriska

Bývame v širšom centre Martina a už dlhšiu dobu sa pozastavujem nad žalostným stavom detských ihrísk v našom... čítaj diskusiu...

druhý pôeod po prvom cisárskom reze

Dobrý deň, 20mesiacov po mojom prvom pôrode cisárskym rezom sa nám narodí druhé mimi. Chcela by som rodiť... čítaj diskusiu...
Novinky
V novinkách nájdete články a diskusie, ktoré pribudli za posledných 7 dní.

Upriamenie pozornosti

Asi mesiac pred pôrodom bábätko v brušku dokončí svoj vývoj a začne jeho príprava na pôrod. Naberá tukovú vrstvu, dostáva sa do pôrodnej polohy a podobne. Takisto fyzické aj psychické pochody mamy smerujú k pôrodu a mama sa naň pripravuje. Obidvaja budú potrebovať dostatok sily a energiu, aby celý priebeh pôrodu bez problémov zvládli.
Upriamovanie pozornosti je účinnou technikou ako túto silu aj energiu rozbehnúť a rozprúdiť už pred pôrodom a naučiť telo a psychiku efektívne využívať.
Ak mama strávi nejaký čas dýchaním do bruška, hladením bruška a vnútorným rozhovorom s bábätkom posledné týždne tehotenstva, kedy ešte neprežíva bolesti, tlaky a rozbehnutý pôrod, tak ju to môže pripraviť práve na obdobie, kedy už premýšľanie o pozornosti môže byť oveľa ťažšie.
Pri predýchavaní do bruška a upriamovaní pozornosti na dieťatko mama „presúva“ silu a energiu na oblasti, ktoré neskôr pri pôrode budú najviac zaťažované. Takáto príprava nielen že uvoľní fyzické pochody pri pôrode, ale dá psychike mamy voľnosť a istotu.