Zaregistrujte sa ešte dnes a využívajte výhody registrovaného užívateľa. Niečo o výhodách tu...

Kluby na stránke dávajú možnosť zdieľať informácie s rôznymi skupinami užívateľov. Do klubov sa presuniete kliknutím tu...
Vycvik
Novinky
V novinkách nájdete články a diskusie, ktoré pribudli za posledných 7 dní.

Vyrovnávanie sa s tehotenstvom

Tehotenské znaky

Okrem nevoľnosti a rôznych nových pocitov, môže prvé tehotenské znaky rodička zaznamenávať asi v 16 týždni. Viď Očakávané fyzické zmeny.
Často sa budúca mamička vyrovnáva so zmiešanými pocitmi, ktoré nové zmeny prinášajú. Treba si uvedomiť, že ak mama prežíva tehotenstvo prirodzene a necháva priestor pre prebudenie ženy a matky v nej, tak táto krása žiari pre ňu, jej partnera a celú rodinu. Toto sa môže udiať práve v období druhého trimestra.
Podobne po pôrode môže táto žiara priniesť mame psychický aj fyzický stav, ktorý mala pred tehotenstvom alebo ešte omnoho skôr.

Ako sa pozerám na seba

Prvé týždne druhého trimestra sa začína budúca mamička viac pozorovať. Prichádzajú rôzne myšlienky ohľadom zmien v tehotenstve, vzhľadu, dieťatka a podobne.
Akú pozornosť mama dáva sebe, takú dostáva aj bábätko. Pre bábätko je mama, mamine bruško a pocity vesmír, v ktorom žije 9 mesiacov.

Ako sa na mňa pozerajú iní

Každá pozornosť, ktorú dostávame v nás niečo vyvolá, väčšinou podľa toho kto pozornosť dáva, ako ju dáva a ako sme v danej chvíli naladení. Budúca mamička je v tehotenstve omnoho citlivejšia na rôzne vonkajšie vplyvy a dotknutia. Čím viac sa blíži pôrod, tým viac.
V druhom trimestri stúpa citlivosť hlavne na prijatie jej tehotnosti, bábätka a tehotenských znakov okolím. Mala by sa pripraviť na to, že na informácie podobného charakteru bude reagovať trochu inak ako tomu bolo zvyčajne predtým.