Zaregistrujte sa ešte dnes a využívajte výhody registrovaného užívateľa. Niečo o výhodách tu...

Kluby na stránke dávajú možnosť zdieľať informácie s rôznymi skupinami užívateľov. Do klubov sa presuniete kliknutím tu...

Stránka prináša najkrajší zážitok v prehliadači Mozilla Firefox pri minimálnom rozlíšení 1024x780.

Stlačte F11 pre zobrazenie na celú obrazovku.
Novinky
V novinkách nájdete články a diskusie, ktoré pribudli za posledných 7 dní.

Psychika otca

Vyrovnanie sa s fyzickými zmenami u partnerky

Ako je pre ženy podstatný čuch, tak je pre mužov zrak. Vidieť všetky fyzické zmeny svojej partnerky môže byť pre muža zaujímavým zážitkom hlavne počas výrazných zmien druhého trimestra. Muž vedome či podvedome sleduje zvýrazňujúce sa ženské krivky partnerky, zväčšovanie sa a zmeny na prsiach ako aj vnútornú príťažlivosť.
Ak je žena sama pre seba príťažlivá, ukazuje svoje prednosti navonok a delí sa s mužom.

Vyrovnanie sa so psychickými zmenami u partnerky

Ak keď je pre ženu druhý trimester často príjemným obdobím, tak svoju pozornosť začína venovať stále viac bábätku a jeho príchodu na svet. Budúci otec sa potrebuje vysporiadať s faktom, že inštinkty ženy a jej hormonálny systém stoja medzi ním a jeho partnerkou. Je to prirodzený proces, ktorý môže muža pripraviť na obdobie tretieho trimestra a obdobie po pôrode.

Cítenie dieťaťa

Okolo 20. týždňa tehotenstva prichádzajú prvé pohyby dieťatka. Už je dieťatko možné cítiť fyzicky. Mať ruku na brušku partnerky pri týchto pohyboch je pre muža - budúceho otca krásnym zážitkom.