Zaregistrujte sa ešte dnes a využívajte výhody registrovaného užívateľa. Niečo o výhodách tu...

Kluby na stránke dávajú možnosť zdieľať informácie s rôznymi skupinami užívateľov. Do klubov sa presuniete kliknutím tu...
Vycvik
Diskusie
Prehľadný zoznam všetkých diskusií a štatistiky k nim nájdete tu...

Partnerstvo

Je dobré si uvedomiť, že príchod dieťaťa rozhodí mužsko-ženské váhy partnerstva na istý čas. V žene sa na začiatku tehotenstva prebudia materské pudy, ktoré na istú chvíľu môžu zastaviť pozornosť voči partnerovi. Podobne ako tomu bude niekoľko týždňov po pôrode, odsúva žena partnera na vedľajšiu koľaj. Žena rieši niektoré otázky, na ktoré si potrebuje odpovedať sama alebo na ne potrebuje čas, pričom sa môže na malú chvíľu uzatvárať pred svetom a tým aj pred partnerom. Na druhej strane sa môže na iných úrovniach otvárať v príleve energie ženskosti a materskosti.

V partnerovi to môže vyvolať neopodstatnené pocity žiarlivosti alebo strácania ženy a pre ženu to môže byť otvorenie pocitov viny a nemožnosti si dopriať alebo snahy o prehnanú starostlivosť. Obidvaja partneri sa v prvom trimestri pripravujú na emotivitu, vzťahy, priority, postoje atď., ktoré budú vo zvýšenej miere pociťovať po pôrode a neskôr v ďalších začiatkoch života s dieťaťom. Začiatok chodenia do škôlky, začiatok chodenia do školy, začiatok puberty, začiatok dospievania a dospelosti... Vyrovnanie sa v partnerstve s týmito výkyvmi začiatku tehotenstva dáva možnosť utuženia a posilnenie koreňov vzťahu.