Stránka prináša najkrajší zážitok v prehliadači Mozilla Firefox pri minimálnom rozlíšení 1024x780.

Stlačte F11 pre zobrazenie na celú obrazovku.
V časti Zaujímavé odkazy nájdete stránky, ktoré sme pre vás našli na internete.

Otázniky okolo pôrodu

Kedy sa dieťatko narodí?

Spustenie pôrodu je proces, na ktorom sa zúčastňuje mnoho vplyvov. Je to jedna z ďalších mnohých vecí tehotenstva a pôrodu, ktoré nie je možné úplne kontrolovať. Pri prirodzenom priebehu môžu budúci rodičia len trpezlivo čakať na ten deň, kedy sa dieťatko vypýta na svet.
Rodičke v posledných dňoch dieťatko stále viac tlačí na krček maternice. Už nie je jednoduché sa viac hýbať alebo niečo robiť. Môže stúpať nervozita a netrpezlivosť. Jedno je ale isté. Raz to príde a bude to najkrajší zážitok zrodenia nového života.

Čo moja postava?

Jednou z najčastejších otázok u rodičiek ohľadom postavy je „Ako budem vyzerať po pôrode?“. Je zaujímavé, že práve strach, nervozita a stres sú z pohľadu psychiky spúšťačom obezity alebo nesprávnych stravovacích návykov. Užívanie si tehotenstva a materstva býva najlepším prostriedkom na to, aby sa žena dostala po tehotenstve do stavu pred ním alebo ešte do lepšieho stavu.

Ako to všetko stihnúť, čo potrebujem?

Množstvo toho, čo chce mama stihnúť, je priamo úmerné času k blížiacemu sa pôrodu. Čím bližšie k pôrodu, tým viac toho má na pláne. Podieľajú sa na tom hlavne podvedomé alebo aj vedomé obavy z pôrodu a fakt, že po pôrode sa mnohé zmení.
Obavy z blížiaceho sa pôrodu môže rodička riešiť ponorením sa do pracovných alebo iných povinností, ktorých ale prirodzene musí byť veľa, aby to malo svoj efekt. Je dobré si ale uvedomiť, že energiu je možné stráviť prípravou na pôrod a venovaním pozornosti bábätku, čo pôrod, bábútko a mama najviac potrebujú.
Zmeny po pôrode môžu mamu tlačiť do kolobehu splnenia všetkých povinností a prác, ktoré už po pôrode nebude možné vykonať. Správne nastavenie priorít znamená správne rozvrhnutie síl a energie na predpôrodné obdobie a pôrod.

Ako bude pôrod prebiehať?

S prichádzajúcim tretím trimestrom prichádzajú aj otázky ako bude pôrod prebiehať. Každý pôrod je iný a na žiaden sa nedá úplne pripraviť. Najlepšou prípravou je byť pripravení na všetko, čo môže prísť. Potom rodičku ani partnera nič neprekvapí.