Zaregistrujte sa ešte dnes a využívajte výhody registrovaného užívateľa. Niečo o výhodách tu...

Kluby na stránke dávajú možnosť zdieľať informácie s rôznymi skupinami užívateľov. Do klubov sa presuniete kliknutím tu...

Stránka prináša najkrajší zážitok v prehliadači Mozilla Firefox pri minimálnom rozlíšení 1024x780.

Stlačte F11 pre zobrazenie na celú obrazovku.
Novinky
V novinkách nájdete články a diskusie, ktoré pribudli za posledných 7 dní.

Informácie
Diskusia / Martin
Diskusia "Mesto Martin"

 späť do zoznamu tém 

juckaPlačem nad stavom detského ihriska29.April 2008 15:05
 citovať 

Bývame v širšom centre Martina a už dlhšiu dobu sa pozastavujem nad žalostným stavom detských ihrísk v našom meste. To jedno "centrálne" za kinom Moskva je výsmech detským ihriskám!!! Chodievame tam veľmi zriedka, chýbajúce schodíky na šmýkačke (!!!) a fakt "bezpečná" fontánová diera, pieskovisko s kúskami skla, dva ubiedené hojdacie koníky,... sú naozaj vhodné zariadenia detského ihriska! (myslené ironicky podotýkam). Heslo: adrenalín nadovšetko!!! (Maťkovi sa najviac páči obiehať okolo fontány po múriku...) Neviem ako je to inde, či niekde na Ľadovni nie je niečo vybudované. Viete o niečom?
Moji rodičia bývajú na sídlisku Vlčince v Žiline. Takmer oproti vchodu majú krásne detské farebné ihrisko, s dvomi šmýkačkami, ktoré sú prepojené viacerými "tunelmi", plno preliezok, hojdačiek, pieskovisko, lavičky na oddych.... Maťko - keď je niekedy v Žiline, vždy tam rád chodí a nemôžeme ho odtiaľ dostať. Ihrisko je ohradené, otvorené počas teplejších mesiacov, nemajú tam prístup zvieratá ani bicykle.
Vraj druhé také ihrisko je na tom istom sídlisku o niekoľko ulíc ďalej (kto pozná trochu Vlčince, je to dosť veľké sídlisko); vraj na ďalšom sídlisku Solinky je ďalšie ihrisko. To nemá mesto nejaké peniaze na niečo takéto? Alebo v spojení s nejakým investorom? Neviem, ako je to v iných mestách, ale toto ma dosť štve!!! Čo si naše dietky nezaslúžia VIAC???
 
  

motuzikMartinské ihriská02.05.2008 14:08
 citovať 

Martinské ihriská .
Myslím, že situácia nieje na žiadnom martinskom sídlisku lepšia. A to nehovorím už o stave pieskovísk . Jediné ihrisko, ktoré sa mne v rámci Martina páči, je na sídlisku Košúty 1 a to v areáli materskej školy. Je to niečo obdobné ako máš Jucka na fotke vlčinského ihriska, i keď neviem či až v takom veľkom rozsahu. Škoda, že ho tam vybudovali až keď sme sa presťahovali na iné sídlisko .

Patrikešte jedno ďalšie02.05.2008 17:10
 citovať 

Pred domom svokrovcov(Mudroňova ulica), alebo vlastne za je nové ihrisko - teda jedna smýkačka, hojdačka a preliezačka. Všetko nové - deti sa tam radi hrajú. Ak by ich tam prišlo ale viac ako 5, tak je problém.
Ostatné väčšie ihriská v Martine sú naozaj žalostné.

Najviac sme si to asi uvedomili keď sme boli v Taliansku, kde samozrejme ihriská hrajú veľkú rolu v pritiahnutí turistov. To bol detský raj. Od nafukovacích moderných po lesné prírodné - cez platené po zadarmo

brodi26na Ľadovni10.06.2008 08:02
 citovať 

Keď som videla "ihrisko" (ak sa to tak dá nazvať) v Hviezdoslavovom parku, tak ma napadlo, že bývame ešte celkom dobre. Na Ľadovni sú preliezky s nejakým pokusom aj o hraciu plochu (futbal, basketbal...) v každom tom štvorci medzi panelákmi. Myslím tým Ľadoveň okolo Stavbárskej (neviem, koľkatka by to mala byť)
Za naším panelákom konkrétne to nie je až také slávne, no je tam vcelku použiteľné piesovisko, aj plocha na nejaké kopanie lopty.
Cestou na medokýš, za betónovými kurtami pri Terke je veľmi pekné ihrisko, vyzerá zachovalé, ale z bližšia som ho ešte neobzerala.
V každom prípade sa ale mesto dosť málo snaží, dúfajme, že sa to bude postupne zlepšovať. Lebo nafukovací hrad na námestí nie je práve tým ideálnym riešením...

ivasiihriská...22.07.2008 18:01
 citovať 

Ahojky, my síce ešte na ihriská nechodíme- mimi je len 26 týždňov v brušku, ale pomaly sa obzeráme ako to v našom meste vyzerá... a je pravda že to nie je nič príjemné. Bývame v Košútoch II a musím povedať, že je tu snaha zachovať aspoň ihriská, ktoré tu už/alebo lepšie povedané "ešte"/ sú. Mesto sa ale práve rozhodlo vo veľkom robiť v celom Martine parkoviská... takže na ihriská asi tento rok nezostávajú peniažky... Dúfam, že pokým ten náš drobček vyrastie, situácia sa vyrieši. Veľmi pekné ihrisko je napr. v Košútoch I, ale je to v areály MŠ a do areálu je "Zákaz vstupu", keďže je to majetok škôlky... Smutné

motuziknové ihrisko pre detičky16.10.2008 13:04
 citovať 

Ahojte ,
tak tu na Ľadovni sa buduje nové detské ihrisko . Je už oplotené a zatiaľ tam pracovníci montujú o 106 každý deň. Celkom pekne to tam pribúda . Je tam aj taká malá detská lezecká stena (niečo pre našu žabu ), šmýkalky, mostíky,... A všetko je také pekné farebné. No už sa vééééľmi tešíme na otvorenie .


juckaIhrisko17.10.2008 22:39
 citovať 

Tento tyzden sme isli domov cez park, ze sa trochu pohrame (teda Matko). Nevsimol si ani smyklavku, hojdacky, jedneho! konika, ani pieskovisko, ani ten hojdaci rebrik...
Viete, kam hned zamieril? Do fontany! Vzhladom k tomu, ze voda uz je vypustena, vliezol hned dnu a tam tancoval, prechadzal sa, vyliezal, zas vliezal....
To je ale krasne detske ihrisko, co???

juckaLady sa pohli!!!07.01.2009 20:22
 citovať 

Lady sa pohli a nieco nam vyrasta v Hviezdoslavovom parku!!!! Jupiiiiiiiiii!!! Tesime sa!!!!

juckaVraj ihrisko v Záturčí21.09.2009 22:11
 citovať 

Vraj mesto schválilo výstavbu ihriska v Záturčí. Vieme niečo viac? Je to pravda? Ak áno, tak kedy sa tak stane???

 
  

Moja odpoveď v diskusnej téme "Plačem nad stavom detského ihriska"


 pridať odpoveď