hyperaktivita alebo "živosť"?

Ako máme rozlíšiť či ide o "živosť" alebo hyperaktivitu?... Udržať ju chvíľku v kľude je dosť ťažké... čítaj diskusiu...

druhý pôeod po prvom cisárskom reze

Dobrý deň, 20mesiacov po mojom prvom pôrode cisárskym rezom sa nám narodí druhé mimi. Chcela by som rodiť... čítaj diskusiu...
...naučte sa učiť krásnym zážitkom priviesť na svet a vychovať dieťa... čítajte viac v článku a pozvánke tu...

Plačem nad stavom detských ihrísk v Martine!!!

Autor: jucka

Bývame v širšom centre Martina a už dlhšiu dobu sa pozastavujem nad žalostným stavom detských ihrísk v našom meste. To jedno "centrálne" za kinom Moskva je výsmech detským ihriskám!!! Chodievame tam veľmi zriedka, chýbajúce schodíky na šmýkačke (!!!) a fakt "bezpečná" fontánová diera, pieskovisko s kúskami skla, dva ubiedené hojdacie koníky,... sú naozaj vhodné zariadenia detského ihriska! (myslené ironicky podotýkam). Heslo: adrenalín nadovšetko!!! (Maťkovi sa najviac páči obiehať okolo fontány po múriku...) Neviem ako je to inde, či niekde na Ľadovni nie je niečo vybudované. Viete o niečom?
Moji rodičia bývajú na sídlisku Vlčince v Žiline. Takmer oproti vchodu majú krásne detské farebné ihrisko, s dvomi šmýkačkami, ktoré sú prepojené viacerými "tunelmi", plno preliezok, hojdačiek, pieskovisko, lavičky na oddych.... Maťko - keď je niekedy v Žiline, vždy tam rád chodí a nemôžeme ho odtiaľ dostať. Ihrisko je ohradené, otvorené počas teplejších mesiacov, nemajú tam prístup zvieratá ani bicykle.
Vraj druhé také ihrisko je na tom istom sídlisku o niekoľko ulíc ďalej (kto pozná trochu Vlčince, je to dosť veľké sídlisko); vraj na ďalšom sídlisku Solinky je ďalšie ihrisko. To nemá mesto nejaké peniaze na niečo takéto? Alebo v spojení s nejakým investorom? Neviem, ako je to v iných mestách, ale toto ma dosť štve!!! Čo si naše dietky nezaslúžia VIAC???
Fotka je zo spomínaného ihriska na Vlčincoch, ale je to len taký úzky záber, ale aj tak... :-(