Plačem nad stavom detských ihrísk v Martine!!!

Autor: jucka

Bývame v širšom centre Martina a už dlhšiu dobu sa pozastavujem nad žalostným stavom detských ihrísk v našom meste. To jedno "centrálne" za kinom Moskva je výsmech detským ihriskám!!! Chodievame tam veľmi zriedka, chýbajúce schodíky na šmýkačke (!!!) a fakt "bezpečná" fontánová diera, pieskovisko s kúskami skla, dva ubiedené hojdacie koníky,... sú naozaj vhodné zariadenia detského ihriska! (myslené ironicky podotýkam). Heslo: adrenalín nadovšetko!!! (Maťkovi sa najviac páči obiehať okolo fontány po múriku...) Neviem ako je to inde, či niekde na Ľadovni nie je niečo vybudované. Viete o niečom?
Moji rodičia bývajú na sídlisku Vlčince v Žiline. Takmer oproti vchodu majú krásne detské farebné ihrisko, s dvomi šmýkačkami, ktoré sú prepojené viacerými "tunelmi", plno preliezok, hojdačiek, pieskovisko, lavičky na oddych.... Maťko - keď je niekedy v Žiline, vždy tam rád chodí a nemôžeme ho odtiaľ dostať. Ihrisko je ohradené, otvorené počas teplejších mesiacov, nemajú tam prístup zvieratá ani bicykle.
Vraj druhé také ihrisko je na tom istom sídlisku o niekoľko ulíc ďalej (kto pozná trochu Vlčince, je to dosť veľké sídlisko); vraj na ďalšom sídlisku Solinky je ďalšie ihrisko. To nemá mesto nejaké peniaze na niečo takéto? Alebo v spojení s nejakým investorom? Neviem, ako je to v iných mestách, ale toto ma dosť štve!!! Čo si naše dietky nezaslúžia VIAC???
Fotka je zo spomínaného ihriska na Vlčincoch, ale je to len taký úzky záber, ale aj tak... :-(