Zaregistrujte sa ešte dnes a využívajte výhody registrovaného užívateľa. Niečo o výhodách tu...

Kluby na stránke dávajú možnosť zdieľať informácie s rôznymi skupinami užívateľov. Do klubov sa presuniete kliknutím tu...
Diskusie
Prehľadný zoznam všetkých diskusií a štatistiky k nim nájdete tu...

Telo

Pripravenosť na zmeny počas tehotenstva a pôrodu

Na tehotenstvo a pôrod sa každá žena fyzicky prirodzene pripravuje od svojej fyzickej dospelosti. Počas mesačného cyklu žena prežíva fyzické zmeny, väčšie či menšie bolesti počas menštruácie. Akoby sa týmito cyklickými procesmi počas dospievania a dospelosti pripravovala na zmeny, ktoré ju čakajú počas tehotenstva.
Skúsenosť ukazuje, že ženy, ktoré prežívali každý mesiac silnejšie menštruačné bolesti, sú na pôrodné kontrakcie lepšie pripravené, keďže tieto bolesti sú si veľmi podobné a ženy ich už dôverne poznajú.

Mama a dieťa

Dieťa sa v prenatálnom období vyvíja len z výživy matky a zoberie si presne to, čo potrebuje. Dokáže „vytiahnuť“ potrebné látky zo stravy a matkiných zásob. Preto by mala byť budúca mama fyzicky zdravá s prísunom všetkých potrebných vitamínov, minerálov a iných látok už pred počatím. Počas tehotenstva môžeme sledovať, ako mama mení svoje stravovacie návyky a dokonca je nútená jesť potraviny, na ktoré nemala pred počatím vôbec chuť alebo jej dokonca boli vtedy nepríjemné.